Kęstutėnų žygis
2014-04-15
Žygūnas 2014
2014-05-06

Pažink Panevėžį 2014

Šių metų nuotykių lenktynės prasidėjo džiugiai – buvo vasariškai šilta, dangus giedras. Visiška priešingybė, palyginus su praėjusiais metais. Nuo ankstyvo ryto pradėjo rinktis ir komandos, norinčios išbandyti save bei pažinti šių metų Lietuvos kultūros sostinę. Tokių komandų iš viso buvo 57, kurios suvažiavo iš įvairių Lietuvos miestų, pradedant Klaipėda bei Druskininkais ir baigiant Kaunu ar Vilniumi.

Susirinkusius dalyvius pasveikino Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius bei administracijos direktorė Kristina Vareikienė. Po trumpo instruktažo visi norintys galėjo prasimankštinti šokdami masinį Zumba šokį. Saulė, dalyvių šypsenos bei muzika kūrė gerą nuotaiką, tačiau buvo galima jausti ir ore tvyrantį nerimą. Vieni dalyviai kažką tarpusavyje tariasi, kiti – sukiojasi prie dviračių, ruošia kuprines, dar kiti – bėga iki automobilių, nes kažką pamiršo. Be abejo, labai smagu matyti sugrįžtančius dalyvius, kurie kasmet mato, kaip keičiasi šios varžybos.

Šių metų trasa buvo trumpesnė nei anksčiau – tik sportininkai trumpam buvo išvažiavę dviračiais už miesto ribų. Visa likusi trasa buvo miesto ribose. Dalyviams teko plaukti baidare Nevėžio upe, orientuotis bėgte miesto centre, apsilankyti kraštotyros muziejuje, dviračiais apsilankyti šalia Ekrano marių bei Skaistakalnio parke ir, galiausiai, bėgte surasti nuotraukomis užslėptus punktus miesto dalyje tarp „Aukštaitijos“ sporto komplekso bei geležinkelio stoties. Viena iš įdomesnių trasos vietų, sutraukusi daug žiūrovų – kontrolinis punktas Senvagėje, prie fontano, kurį sportininkai turėjo pasiekti persinešdami baidarę iš Nevėžio į Senvagę.

Pirmieji startavo mėgėjai. Nugalėtojams užteko vos dviejų su puse valandos, kad įveiktų visą trasą. Šioje trasoje greičiausi buvo „TMRZ“ komandos atstovai, atvykę iš Veiverių. Šiemet sportininkai ir bėgikai startavo kartu, tad kai kuriems bėgikams teko garbė bent dalyje trasos pasivaržyti su stipriausiais Lietuvos multisporto atstovais. Bėgikams užteko vos dviejų su puse valandos įveikti trasai. Nugalėtojais tapo „Tinginiai“. Komanda „D&L Telšiai“ buvo greičiausia, tačiau apmaudžiai praleido galutinį foto punktą ir tik kitų komandų klaidų dėka liko trečioje vietoje. Sportininkų grupėje, kaip ir priklauso, vyko atkakli kova ir vyravo didelis greitis. Tačiau šioje grupėje buvo ir daugiausiai sumaišties, skaičiuojant rezultatus. Sunku patikėti, jog kai kurios komandos galėjo nerasti vieno ar kelių punktų, tačiau taip rodo komandų tžymų kortelės. Už nugalėtojais tapusius „Joma sport team“ atstovus buvo greitesnės net 5 komandos, tačiau jų tžymų kortelėse buvo ne visos reikalingos atžymos. „Joma sport team“ trasą įveikė per 3 val. 25 min., tuo tarpu, kai kurioms komandoms reikėjo ir daugiau nei 5 valandų laiko įveikti visai trasai.

Ypatingai džiaugiamės tuo, jog absoliučiai visos komandos pasiekė finišą. Tiesa, dvi mėgėjų komandos praleido dviračių etapą, tačiau nesustojo, bet keliavo toliau ir vis dėlto pasiekė finišą. Nebuvo nei vienos komandos, kuri sakytų „stop, mums jau užtenka, mes toliau nebedalyvausime“. Ir tai džiugina. Toks šimtaprocentinis finišas yra išskirtinis atvejis multisporto varžybose. Džiugu buvo matyti visas 57 komandas, įveikusias trasą.

Grįžus beveik visoms komandoms ir išnarpliojus žymų kortelių rebusą, buvo vykdomi apdovanojimai. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti renginio organizatorių bei rėmėjų prizais: meninės studijos „Glasremis“ įsteigtomis stiklinėmis taurėmis, nuotykių parko „Lokės pėda“ kvietimais išbandyti savo drąsą, „Apollo boulingo“ kvietimais išbandyti savo taiklumą, „Robinzonada“ prizininkus aprengė šiltais apatiniais drabužiais bei pakvietė sudalyvauti Dipolio iššūkyje bei Lampetrone, o leidykla „Alma littera“ priminė, jog popierinės knygos neturi būti pamirštos! Visi dalyviai galėjo atgauti jėgas kartu su „Maistas sportui“ energetiniais gėrimais bei geliais, o „Neptūnas“ atgaivino lietuvišku natūraliu mineraliniu vandeniu.

Prie šio renginio taip pat smarkiai prisidėjo mūsų partneriai: žemės ūkio bendrovė „Papalčiai“, „Ramirent Baltic AS“, Panevėžio bendruomenių rūmai, Lietuvos šaulių sąjunga, Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, orientavimosi sporto klubas „Oriens“. Ir labai didelis AČIŪ renginio savanoriams, kurių buvo apie 40 ir kurie entuziastingai prisidėjo prie šių nuotykių lenktynių vykdymo.

AČIŪ visiems! Nesklandumų buvo, tačiau tikime, jog pažintis su Panevėžiu buvo maloni ir džiuginanti.

Rezultatai, nuotraukos ir visa kita oficialiame nuotykių lenktynių puslapyje –> www.PazinkPanevezi.lt