509-asis Panevėžio gimtadienis

Dviračių orientacinės. IV etapas
2012-09-02
IX Tarptautinis Vilniaus maratonas
2012-09-13

509-asis Panevėžio gimtadienis

Rugsėjo 7-9 dienomis Panevėžys šventė savo 5o9-ąjį gimtadienį. Būdami panevėžiečiais jautėme pareigą dalyvauti savo miesto programoje. Tuo pačiu tai yra smagu pasirodyti viešai, suteikti džiugių akimirkų miesto gyventojams bei svečiams.

Rugsėjo 7 dieną – penktadienį – kartu su kitomis jaunimo organizacijomis dalyvavome vėliavos pakėlimo ceremonijoje prie Savivaldybės. Iškart po to Laisvės aikštėje prie fontanų turėjo pradėti veikti „Jaunimo skveras X“. Kadangi oras nelepino ir lijo lietus, organizacijos įsikūrė po Panevėžio Kolegijos stogeliu. Tik skautai neišsigando lietaus, įsikūrė ant pievos prie fontanų, kūrė laužą, vaišino visus arbata. Nors Panevėžio jaunimo organizacijos pastoviai kartoja, kad yra aktyvios, daug veikia, tačiau kažkodėl realiai to neparodo. Šiame jaunimo skvere dalyvavo tik keturios organizacijos: Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ (PAS), Panevėžio Ateitininkai, Panevėžio skautai bei Jaunimo turizmo ir aktyvaus laisvalaikio klubas „Klajūnas“. Nesėdėjome šiaip sau. Teikėme informaciją apie Klajūną bei Klubo veiklą visiems susidomėjusiems. Taip pat dalinome turistinius-orientacinius žemėlapius su pažymėtais žymesniais objektais Panevėžio centre. Kadangi lijo lietus susidomėjusių nebuvo labai daug, bet mums buvo smagu. Pabendravome su kitomis organizacijomis, sudalyvavome miesto šventės programoje.

Jaunimo skveras nebuvo vienintelė vieta, kur dalyvavome. Pagrindinis miesto šventės akcentas buvo suplanuotas šeštadienį. Tai – šventinė miesto eisena. Senokai jai pradėjom ruoštis bei apie ją galvoti. Kaip ir buvo numatyta, 16val. rinkomės Nemuno g. ir T.Vaitkaus g. sankryžoje. Susirinko nemažai Klubo jaunimo, prie mūsų prisijungė PAS, skautai. Labai džiugu :) Savotiškai susivienijusios jaunimo organizacijos taip ir dalyvavome miesto eisenoje. Ėjome Nemuno, Vilniaus, Basanavičiaus, Elektros gatvėmis. Pakeliui prie mūsų prisijungė žmonės, kurie dalyvavo mūsų renginiuose ar šiaip prijaučia Klajūnui. Kaip visada, šventinę eiseną stebi daug miesto gyventojų bei svečių, tad Klajūno vardas tapo dar žinomesnis. Dalyvaudami eisenoje parodėme, kad esame Panevėžio dalis ir kad esame aktyvūs. Sveikiname Panevėžį su gimtadieniu!