Dviračių orientacinės. IV etapas

PAS Vasaros forumas 2012
2012-08-24
509-asis Panevėžio gimtadienis
2012-09-13

Dviračių orientacinės. IV etapas

Rugpjūčio 31 d. – paskutinę vasaros dieną – įvyko paskutinis – ketvirtas – dviračių orientacinių varžybų etapas. Dangus vėl grasino lietumi, bet jis mūsų neaplankė. Taigi, visi keturi etapai sėkmingai išvengė lietaus. Šiame etape savo jėgas išbandyti pasiryžo 16 dalyvių.

Šiame etape trasa apėmė abu Panevėžio parkus – Kultūros ir poilsio parką bei Skaistakalnio parką. Kadangi dalyviams abu parkus buvo leidžiama pasiekti tik per Senvagę, susidarė gan ilgas atstumas. Dalyviams teko skaičiuoti tilto turėklus, spręsti kryžiažodį, matuoti atstumą, atsakyti į KET bei kitus klausimus bei įveikti tradicija tapusį slalomą. Linksma ir netikėta rungtis dalyviams vadinosi „Obuolys“ – atvykę į punktą dalyviai pamatydavo kibirą ir teisėjai jiems liepdavo susirasti obuolį bei įmesti jį į kibirą nuo tam tikro nuotolio. Už šią užduotį nebuvo skiriami baudos taškai. Dar viena naujiena šiame etape – foto punktai. Šie punktai nebuvo pažymėti žemėlapyje, tačiau dalyviai turėjo nuotraukas ir pagal jas turėjo suprasti, kur šie punktai yra.

Pirmą kartą per visus etapus nebuvo pažeistos KET taisyklės! Visi dalyviai po starto tvarkingai vedėsi dviračius per perėją. Kai kurie nešėsi juos rankose. Teisėjai taip pat jokių pastabų dėl KET taisyklių pažeidimų neturėjo. Panašu, kad dalyviai KET taisykles išmoko.

Pirmieji dalyviai finišą pasiekė jau temstant, likusieji – jau sutemus. Ši priežastis kai kuriems dalyviams neleido apsilankyti visuose punktuose ir jie finišavo įveikę tik pusę trasos. Kol buvo skaičiuojami rezultatai dalyviai klausėsi grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainų. Jie atvyko pradžiuginti panevėžiečių projekto „Susitikime penktadienį“ metu. Jau antrą kartą etapo nugalėtoju tapo Marius Paulauskas, o Zigmantas Rapkevičius antrą kartą iš eilės užėmė antrąją vietą. Šie du dalyviai vieninteliai surinko visus punktus ir atliko visas užduotis. Pirmą kartą šiose varžybose dalyvavęs Remigijus Petrauskas tenkinosi trečiąja vieta. Prizininkai buvo apdovanoti medaliais, diplomais ir prekybos tinklo „Dviratis plius“ įsteigtais prizais. Taip pat šiame etape „Dviratis plius“ įsteigė atminimo dovanėlę kiekvienam dalyviui, tad nuskriaustų nebuvo. Varžybų organizatoriai – Panevėžio Bendruomenių rūmai bei Jaunimo turizmo ir aktyvaus laisvalaikio klubas „Klajūnas“ – įsteigė specialų prizą ir apdovanojo Marių Paulauską už aktyvumą – jis vienintelis dalyvavo visuose keturiuose etapuose. Šį kartą ir organizatoriai sulaukė padėkų. Dalyviai aplaistė organizatorius šampanu.

Šių metų dviračių orientacinės varžybos baigėsi. AČIŪ visiems dalyvavusiems! Tikimės, jog susimatysim kitais – 2013-ais – metais! ;)