Dviračių orientacinių varžybų finalas!

Vasaros pabaigoje – šeštasis etapas
2013-09-03
Aktyvus Klajūno savaitgalis
2013-09-17

Dviračių orientacinių varžybų finalas!

Rugsėjo 6-8 d. vyko Aukštaitijos sostinės gimtadienis „Panevėžiui – 510“, kuriame kiekvienas galėjo rasti sau patinkančios veiklos ar dalykų, kurie įdomūs – koncertai, mugė, fejerverkai, šventinė eisena, trumpametražių filmų festivalis, slalomo bei ekstremalaus sporto varžybos, įvairūs aktorių pasirodymai ir dar daug kitų dalykų. Vienas iš Panevėžio gimtadienio renginių buvo finalinis dviračių orientacinių varžybų etapas. Tai buvo jau septintas 2013 m. sezono etapas. Vasariškai šiltas oras, giedras dangus, šviečianti saulė sukvietė dviratininkus paskutinį kartą šiemet pasivaržyti orietacinėse varžybose. Tiesa, palyginus su ankstesniais etapais, pasikeitė tiek laikas, tiek starto vieta – varžybos vyko sekmadienio vidurdienį, o startas buvo prie kino centro „Garsas“.

Šį kartą dalyviams teko surasti punktus ir atlikti užduotis Senvagėje, Laisvės aikštėje bei Skaistakalnio parke. Tai padaryti nebuvo lengva nes mieste šurmuliavo mugė, vyko kiti renginiai, tad žmonių buvo nemažai ir dviratininkams reikėjo būti itin atidiems. Praleidęs 45 minutes trasoje finalinio etapo nugalėtoju tapo Audrius Nemanis. Antroje vietoje liko Simas Mikėnas, o trečias – šių varžybų debiutantas Germanas Konkovas, kuris ketvirtoje vietoje likusį dalyvį aplenkė vos trimis sekundėmis. Šio etapo nugalėtojai pasipuošė medaliais bei buvo apdovanoti renginio rėmėjų ir organizatorių prizais. Visi varžybų dalyviai gavo atminimo diplomus, rėmėjų įsteigtas dovanas.

Šis etapas buvo paskutinis visame 2013 metų sezone. Sezonas prasidėjo gegužės pabaigoje ir jį sudarė septyni etapai. Nors pirmuosiuose etapuose dalyvius ir gąsdino lietus, tačiau įvyko visi septyni etapai – nei vienas nebuvo atšauktas. Buvo ir nuolatinių varžybų dalyvių, tad dviratininkai išsiveždavo ne tik naujus įspūdžius ir emocijas, bet ir susirado naujų draugų. Galutinei sezono įskaitai buvo skaičiuojami taškai, gauti už keturis sėkmingiausius startus. Marius Paulauskas užsitikrino sezono nugalėtojo titulą dar prieš finalinį etapą, tačiau dėl likusių vietų kova virė paskutiniame etape. Nei vienam pretendentui į prizines vietas nepavyko pagerinti savo rezultatų, tad antroje vietoje sezono įskaitoje liko Ernestas Balčiūnas, o trečias – Zigmantas Rapkevičius. Sezono prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, rėmėjų ir organizatorių  prizais bei kolegų ir žiūrovų aplodismentais.

Šias varžybas organizavo Jaunimo turizmo ir aktyvaus laisvalaikio klubas „Klajūnas“, tačiau jos nebūtų įvykusios be partnerių ir rėmėjų pagalbos – parduotuvių tinklo „Dviratis plius“, Panevėžio miesto savivaldybės ir kultūros centro Panevėžio bendruomenių rūmų.

Taip pat sakome didelį AČIŪ varžybų savanoriams, kurie kiekviename etape laukdavo dalyvių su šypsenomis bei gera nuotaika. Sakome AČIŪ visiems dalyviams, partneriams, rėmėjams, draugams, pažįstamiems, žiūrovams ir iki susitikimo kitais metais.