Aktyvus Klajūno savaitgalis
2013-09-17
Ošas kauss 2013
2013-10-10

Kodas: GAMTA

Rugsėjo 20-22 d. visi, mėgstantys aktyviai leisti laiką, rinkosi šalia Panevėžio – Žaliojoje girioje – esančioje stovykloje „Vaikystės šilelis“. Čia vyko naujas renginys „Kodas: GAMTA“, kuris kvietė visus praleisti savaitgalį aktyviai gamtos apsuptyje. Dalyviai galėjo savo jėgas išmėginti įvairiose veiklose: orientavimosi, futbolo, tinklinio, krepšinio varžybose, lipant dėžių bokštu, atsakinėjant į klausimus protų mūšio žaidime ir dar daugelyje kitų veiklų.

Visą savaitę iki savaitgalio pliaupęs lietus prieš pat renginį pasitraukė. Šeštadienį vyko renginio atidarymas ir visai netrukus turizmo technikos, dviračių orientacinių varžybų bei nuotykinio pėsčiųjų ralio dalyviai pasileido į Žaliąją girią ieškoti punktų bei atlikinėti užduočių. Tam jiems buvo skirtos kelios valandos. Grįžus didžiajai daliai dalyvių prasidėjo futbolo ir krepšinio turnyrai. Jei krepšinis buvo pakankamai įprastas, tai futbolą reikėjo žaisti neįprastai – kiekvienas dalyvis turėjo savo zoną, kurioje galėjo judėti. Dar vykstant šiems turnyrams buvo galimybė nugalėti aukščio baimę laipiojant medžiuose įrengta trasa ar užlipant dėžių bokštu. Aktyvios veiklos vyko ir sutemus – dalyviai galėjo parodyti savo žinias protų mūšio žaidime, pasišokti smagioje diskotekoje ar tiesiog pasibūti prie laužo. Patys ištvermingiausi dar dalyvavo naktinėse orientavimosi varžybose, kur siurprizų buvo paruošę jaunieji šauliai. Pasibaigus diskotekai daugelis dalyvių saldžiai miegojo nes buvo išsunkti visų veiklų.

Sekmadienis buvo ramesnis. Vyko tik turizmo technikos varžybų antroji dalis bei tinklinio turnyras. Bet ir to užteko nes daugelis buvo persisotinę įspūdžių po aktyvaus šeštadienio. Pasibaigus varžyboms vyko apdovanojimai, kurių metu sugrįžo rudeninis lietus. Tiesa, nesmarkus. Įvairių veiklų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti renginio organizatorių bei rėmėjų prizais, medaliais, taurėmis ir diplomais. Dalyvių veidus puošusios šypsenos bei gera nuotaika tik parodė, kad renginys pavyko ir visi namo parsiveš krūva teigiamų emocijų bei nepamirštamų akimirkų. Kai kurie dalyviai pareiškė, kad jau laukia kitų metų renginio. Šiame renginyje didžioji dalis dalyvių atvyko iš Panevėžio, tačiau buvo atvykusių ir iš kitų Lietuvos kampelių: Jonavos, Bazilionų, Anykščių, Vilniaus. Taip pat buvo ir svečių iš Latvijos, tad renginį galima pavadinti tarptautiniu!

Šį renginį organizavo Jaunimo turizmo ir aktyvaus laisvalaikio klubas „Klajūnas“. Prie renginio prisijungė: Panevėžio rajono savivaldybė, Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, JCI Panevėžys, Akademijos turizmo ir sporto klubas „Dotnuvėlė“, Lietuvos šaulių sąjunga, KTU Panevėžio instituto studentų atstovybė „PanFisa“, Panevėžio liberalus jaunimas, Panevėžio moksleivių namai.